Share
Tweet
Share
Send to friend

Blog o radu od kuće: Jesam li loša mama ili loš zaposlenik? Ili oboje?

Zbog trenutne situacije, sve veći broj ljudi umjesto u uredima, posao odrađuje kod kuće. Zaposlenici portala MojPosao odlučili su podijeliti vlastita iskustva.

Blog o radu od kuće: Jesam li loša mama ili loš zaposlenik? Ili oboje?

Nakon dva i pol tjedna rada od kuće uz dvoje male djece i službeno je potvrđeno. Loša sam mama. Bome sam i loš zaposlenik.

Iako sam se s mužem podijelila u smjene za rad od kuće, često se dogodi da oboje sjedimo za stolom i radimo. Sukladno tome, često se dogodi da djeca baš u tom trenutku trebaju piškiti/kakati/presvući pelenu/žedni su/gladni (umetni bilo koju potrebu). I u tom trenutku mi, dok im po ne znam koji put odmahujemo rukom uz obavezno „ne sad, mama (tata) radi“, prođe kroz glavu: "Ajme, ja sam najgora mama na svijetu!". 

Čitam te savjete po internetu kako iskoristiti vrijeme s djecom dok ste doma: od igranja društvenih igara, slaganja tvrđava, plesanja po stanu – samo što niti jedan od tih savjeta ne otkriva kako objasniti dvogodišnjem djetetu da mama - mora raditi. I da bez obzira na to što je mama tu, kraj njega, da se mama ne može igrati s kockicama, bebama, autićima. 

S druge strane čitam savjete o tome kako raditi od kuće što efikasnije: ujutro se obucite, nemojte biti u pidžami, odredite si pauzu za ručak, nakon radnog vremena zatvorite laptop i isključite se. I opet, nigdje ni traga „detalju“ kao što su djeca. Kako točno da zatvorim laptop u 16 sati kada sam do onda odradila svega pola onoga što sam htjela? 

I tako, dok oni bez djece navečer koriste priliku uz dobar film ili seriju, ili čak možda neku online edukaciju, ja u 22:49 još sjedim za računalom kako bih što manje bila loš zaposlenik i kako bih se preko dana koliko-toliko mogla posvetiti djeci da bih što manje bila loša mama. 

U ovoj organizaciji neorganiziranog posla, jedino što sam uspjela staviti u raspored fiksno je da se u 15:00 sati isključujem od posla do navečer kada sam opet online. To popodnevno vrijeme posvećeno je djeci i zajednički provedenom vremenu. Svojevrsno punjenje baterija kako bih navečer opet mogla prionuti na posao. Na taj način sam barem malo bolja mama, ali i bolji zaposlenik. A mislili ste da je work-life balance samo klišej...

Tonka, Marketing

 

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more.