Share
Tweet
Share
Send to friend

‘Osiguran smještaj’: Beneficija koju kandidati sve češće zahtijevaju, a poslodavci nude

U vrijeme nedostatka stambenog prostora, poslodavci na ovaj način pokušavaju privući kandidate.

‘Osiguran smještaj’: Beneficija koju kandidati sve češće zahtijevaju, a poslodavci nude

Ono što je bilo vrlo traženo 1970-ih danas se ponovno vraća u modu. Sve više poslodavaca uz Njemačkoj sada uz posao nudi najam stana. U vrijeme nedostatka stambenog prostora, poslodavci na ovaj način žele doći do kvalificiranih radnika.

Lanac supermarketa primjerice traži voditelja tima za tržište u Westerlandu na Syltu. Pronaći povoljan stan na otoku na vrijeme gotovo je nemoguće, tvrtka stoga na probni rok nudi "jeftin poslovni stan" na popularnom otoku. Hoteli na otoku Sjevernog mora također nude "smještaj i obroke" za svoje recepcionare. Bolnice također obećavaju novim medicinskim sestrama pomoć u pronalaženju smještaja, piše Fenix Magazin.

U Frankfurtu potencijalne radnike čistoće žele namamiti obiteljskim stanovima. Pojedine tvrtke svjesne su nedostatka stanova za buduće radnike, stoga u svojim projektima već imaju spremne stanove koje planiraju izgraditi i u koje žele smjestiti svoje radnike. "Priuštivo stanovanje je veliki problem", rekla je glasnogovornica tvrtke koja na ovaj način želi ostati poželjan poslodavac.

Hoteli za smještaj radnika Udruga hotela i restorana Dehoga u Hessenu želi u nerentabilnim hotelima osnovati spavaonice za osoblje koje se obučava. Stambeno tržište posebno je konkurentno za radnike u nižim platnim skupinama, kaže predsjednik udruženja hotela i restorana Dehoga u Hessenu. Postoje planovi s tri frankfurtska hotela. Stanari bi u prvu zgradu mogli useliti početkom 2025. godine.

Veće tvrtke kao što su BASF i VW ne nude smještaj samo svojim zaposlenicima, već i radnicima ugovornih partnera. I velike bolnice se također oslanjaju na stalni trend stambenog zbrinjavanja radnika. U Wiesbadenu će se na postojećem heliodromu izgraditi 168 stanova, prvenstveno za radnike klinike Horst Schmidt. Prema informacijama Saveznog udruženja njemačkih tvrtki za stanovanje i nekretnine (GdW), u 1970-ima došlo je do procvata izgradnje stanova za radnike – tada ih je izgrađeno oko 450.000. Danas ih je ostalo samo oko četvrtine, navode njemački mediji.

Izvor: fenix magazin

 

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more.