Kao popularno offshore/outsource odredište Kina će kroz 15 godina gospodarskim rastom prestići Europu i SAD.
Tako barem tvrdi David Arkless, viši potpredsjednik korporacijskog poslovanja tvrtke koja je udruživanjem sa kineskom vladom postala prva privatna organizacija u partnerskoj inicijativi na nacionalnom nivou.
Kada je krajem svibnja Manpower, Inc. objavio suradnju sa kineskim vlastima, učinjen je svojevrsni presedan, jer je ona označila prvi korak u otvaranju Kine prema zahtjevima globalnog tržišta rada, ali i općenito prvi oblik suradnje vladajućih organa sa privatnom organizacijom na nekom nacionalnom projektu. Osuvremenjivanje sustava zapošljavanja uz promicanje značaja human resources službi, Manpower je započeo otvaranjem prve partner-podružnice u Šangaju, 1. lipnja ove godine.
Pozadinski 'interes' britanske tvrtke ovih je dana otkrio jedan od njenih managera, David Arkless, izjavivši kako se intenzivnim offshoringom za koji se opredjeljuje sve više tvrtki, te masovnim ulaganjem 'izvana' , Kina uključila u utrku za najvećeg svjetskog potrošača. Tjedne inozemne investicije u iznosu od 100 milijuna dolara, Kini osiguravaju rekordne stope rasta, koja samo u Šangaju iznosi 20% godišnje. Takva će dinamika, tvrdi Arkless, dovesti do zaostajanja EU koja prednost daje idejama kao što su .
«Ako Europa želi održati konkurentnost, morat će dobro razmisliti o popuštanju regulative poduzećima.», izjavio je Arkless, dodajući kako su predložene promjene u direktivi o radnom vremenu 'glupost' koja slijedi zastarjele socijalističke metode. «Danas se sve se svodi na ponudu i potražnju, a taj pritisak nije nešto što ravnoteža poslovnog i privatnog može izdržati.»
Njegove su izjave samo dio sve učestalijih primjedbi kako bi ravnoteža poslovnog i privatnog trebala 'prevagnuti' više prema poslovnom, želi li se zadržati stopa konkurentnosti u narednim godinama.