Share
Tweet
Share
Pošalji prijatelju

Menadžeri krivi za rastresenost američkih IT stručnjaka

Istina je, zaista patimo zbog ambicija nadređenih. Trećina američkih IT stručnjaka tvrdi kako nisu u mogućnosti propisno obavljati svoj posao zbog uplitanja menadžera.

Pokazuju to rezultati istraživanja koje je provela tvrtka Syracuse WorldNet Service (SWNS), a koji su posao IT stručnjaka ovima svrstali među najstresnije poslove današnjice, čak i ispred onih u zdravstvu.

Većinu dana provodim razgovarajući s ljudima koji uopće nemaju niti temeljno znanje korištenja računalom i printerom. Nevjerojatno je koliko vremena provedem podučavajući samo ljude gdje se nalazi prekidač za paljenje i gašenje računala. A jednom kada i imam konkretni problem za popraviti, već imam menadžera za vratom kojeg zanima zašto imam neriješenih prigovora - navodi jedan od ispitanika.

Jedan dio ispitanika naglasio je osjećaje svojih menadžera, pa su rekli kako je teško bilo što napraviti bez njihovog konstantnog nadzora.

U istraživanju je sudjelovalo 3.000 ispitanika, a provedeno je za potrebe
on-line providera za edukaciju SkillSofta.

Istraživanje je između ostalog pokazalo kako:

  • 97% zaposlenih u IT sektoru tvrdi da svoj posao doživljava stresno;
  • 80% ispitanika osjeća pritisak stresa čak i prije nego što uđu u svoj radni prostor, misleći kako će još jedan dan morati slušati prigovore zbog menadžera i dnevnih obaveza;
  • četvrtina IT stručnjaka na poslu se suočava sa velikim pritiskom, pa su neki čak morali uzeti i nekoliko slobodnih dana kako bi se na pravilan način oporavili od utjecaja stresa.
  • Generalni director tvrtke SkillSoft, Kevin Young, navodi kako rezultati pokazuju da se zaposleni u IT sektoru najgore osjećaju u "rukama svojih menadžera" koje krive za manjak potpore, povećani pritisak, prekide u radu, i nasilno ponašanje.

    I dok, prema rezultatima ankete, 37% IT stručnjaka izvor stresa između ostalog vidi i u približavanju rokova, 31% ispitanika osjeća se pod stresom kada moraju obavljati tuđi posao.

    Uopće stoga, ne iznenađuje postotak od 28% ispitanika koji osjećaju manjak zadovoljstva poslom i ponekad su poželjeli raditi negdje drugdje. Trećina njih navodi kako bi najradije bili sami svoji šefovi i imali potpunu kontrolu nad dnevnim obavezama.

    (V.K.)
    Izvor:
    ITworld.com

    MojPosao koristi kolačiće (eng. cookies) kako bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda stranice slažete se sa korištenjem kolačića o kojima možete pročitati više.