Share
Tweet
Share
Pošalji prijatelju

Elektronički uređaji u team buildingu (drugi dio)

S obzirom da se tijekom radnog vremena stalno družimo s elektroničkim uređajima jasno je da je elektronika neizbježna i da svoje mjesto pronalazi i na team building druženjima. Danas je nezamislivo provesti jedan dan bez telefonskog poziva, e-maila i pristupa Internetu jer svi živimo s najnovijim informacijama.

S obzirom da se na team buildingu nude raznovrsne sportske i nesportske aktivnosti mobiteli i multimedijalni uređaji, ukoliko se koriste, trebaju biti prilagođeni vrsti aktivnosti koja se izvodi, uvjetima na terenu i vremenskim prilikama.

Ekstremni uvjeti

Prašina, vlaga i tvrda podloga mogu biti ubitačni za većinu današnjih mobilnih telefona. Ukoliko se nikako ne možete rastati od svojeg mobilnog ljubimca bilo bi dobro provjeriti ima li kućište mogućnost promjene maske, jer ako vam telefon i padne na tvrdu podlogu za stotinjak kuna sami ćete moći zamijeniti kućište. Ukoliko to nije moguće, morat ćete u servisu izdvojiti do 300 kuna za zamjenu novog kućišta.

Kada se vratite s terena bilo bi dobro otvoriti kućište i obrisati prašinu koja se sigurno nakupila unutar kućišta. Danas se na tržištu može nabaviti nekoliko modela mobilnih telefona koji mogu podnijeti vlagu, udarce i prašinu. Takvi telefoni teoretski mogu podnijeti i vodu, ali pad u duboku vodu ipak može biti poguban za telefon jer takvi telefoni uglavnom podnose samo prskanje vodom. S obzirom da su obloženi gumom i sličnim materijalima koji štite mobilne telefone pri padu, kućišta će uglavnom ostati neoštećena, eventualno sa sitnim ogrebotinama. Uz telefone se dobiju i različiti gumeni zatvarači za kontakte punjača, slušalice, kamere stoga ih se obavezno mora ponijeti na put.

Kućišta

Ukoliko nemate uređaje otporne na različite uvjete u kojima se na team buildingu možete naći, dobro će doći i futrole koje se inače koriste. Ipak, puno su bolje rješenje različita silikonska kućišta za mobilne telefone, aluminijska kućišta za MP3 playere, zaštitne folije za ekrane.

Kad nema struje

Ukoliko se ide na područje gdje nema struje tako da je punjenje baterije mobilnih telefona nemoguće, treba paziti i na autonomiju baterije u takvim uvjetima. Jer, baterija ne traje isto u gradu gdje se bazne stanice nalaze na svakih nekoliko stotina metara i u prirodi gdje su bazne postaje višestruko više udaljene. Pri slabijem signalu baterija se više troši. Rješenje su baterije koje služe za punjenje baterija mobilnih telefona, a prije kupnje potrebno je pripaziti na ispravne konektore jer modeli telefona istog proizvođača ne koriste iste konektore. Nadalje, moguće je nabaviti i solarne punjače kojima treba oko pola dana da napune bateriju. Na tržištu se mogu nabaviti čak i ručni punjači – potrebno je nekoliko minuta okretati ručicu punjača dok se baterija ne napuni, ali samo za nekoliko minuta razgovora nakon čega je potrebno ponovno okretanje.

Glazbeni playeri

Život bez glazbe? Teško, reći će gotovo svi kojima postavimo ovo pitanje. Sva sreća, tu su različiti glazbeni playeri koji se mogu nabaviti u različitim oblicima i s različitim kapacitetima memorije. Oni robusniji – bez ekrana i sa što manje tipki, najpraktičniji su za nošenje. Uglavnom dolaze s FM radio prijamnikom, a sa sobom obavezno ponesite i set rezervnih baterija.

Fotoaparat

Nosite li fotoaparat sa sobom obavezno koristite što deblju futrolu i posebno zaštitite objektiv. Proizvođači su se pobrinuli i za korisnike koji će fotoaparat koristiti u nešto ekstremnijim uvjetima tako da postoje fotoaparati koji imaju metalno kućište i otporni su na vremenske uvjete. U trgovinama se mogu nabaviti i kućišta za podvodno korištenje fotoaparata budete li išli na ronjenje.

Fitness trener

Aplikacija koja se koristi s Nokijom 5140i može se opisati kao osobni trener koji pomaže pri izradi programa za vježbanje. Omogućuje praćenje i slanje rezultata kroz određeni vremenski period, a omogućeno je i slanje rezultata putem SMS poruke treneru i suigračima.

Pravi smisao aplikacija dobiva kada ju se poveže s Fitness monitorom, koji se drži oko struka. Ovaj uređaj mjeri aktivnost tijela na principu mjerenja ubrzanja, a daje informacije o prijeđenoj udaljenosti, vremenu provedenom u aktivnosti, broju kalorija koje su potrošene.

Autor: Krunoslav Ćosić

(V.K.)
Izvor:

MojPosao koristi kolačiće (eng. cookies) kako bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda stranice slažete se sa korištenjem kolačića o kojima možete pročitati više.