Na natječaj za posao često se javi i više od stotinu ljudi u samo nekoliko dana. Konkurencija je velika i ozbiljna, stoga se morate istaknuti te kvalitetno pripremiti životopis.
Pažljivo sastavite životopis koji će vas predstaviti u najboljem svijetlu. To vrijedi i kod on-line prijave za posao.
Donosimo vam nekoliko savjeta što nikako ne smijete napisati kod on-line prijave za posao.
Koristiti čudna imena e-maila
U imenu e-mail adrese najbolje je koristiti svoje ime i prezime. Čudna imena e-mail adresa možda su zanimljiva vašim prijateljima, ali na poslodavca ćete ostaviti dojam neprofesionalne osobe.
Nemojte zaboraviti predmet e-maila
Predmet (subject) e-maila pomaže osobi kojoj šaljete e-mail da lakše razvrsta pristiglu poštu. Ako zaboravite napisati predmet vašeg e-maila, osoba nije dužna otvoriti vaš e-mail.
Materijale šaljite u traženom formatu
Primjerice, ako se u oglasu za posao traži životopis napisan u Word dokumentu, nemojte ga slati u PDF formatu. Na taj način niste pokazali kako imate znanja na računalu. Imajte na umu da je poslodavac s razlogom tražio da mu se dokumenti pošalju u tom formatu.
Ignorirati uvjete za natječaj
Primjerice, ako poslodavac u oglasu za posao traži od klijenata da odgovore na određena pitanja, a vi to ne učinite, možda vas ne pozovu na intervju za posao. Stoga pažljivo čitajte upute i pravila kod prijavljivanja za natječaj.
Provjeriti pravopisne greške
Vaš životopis mora biti pregledan, jasno napisan te gramatički točan. Važno je da životopis ne prelazi jednu stranu, kako bi bio pregledniji.
(A.T.)
Izvor:
MSN