Vaše radno iskustvo pokazat će poslodavcu samu bit vaših sposobnosti i talenta, odnosno vještine i stil koji vaše projekte čini jedinstvenima
Životopis je vaša jedina šansa da vas poslodavac uoči i pozove na razgovor za posao, stoga treba biti besprijekorno gramatički i stilski napisan.
A da bi poslodavac zapamtio upravo vas među nizom kandidata, potrebno je istaknuti svoja postignuća, a koja su važna za opis posla za koji se natječete.
Kratke rečenice
Koristite jednostavne, kratke i precizne rečenice koje nose informaciju. Mnogi griješe misleći da je "više bolje", pa u životopis pišu nekorisne informacije nadajući se da će time privući poslodavca, što je netočno.
U životopisu opisujete svoje obrazovanje, radno iskustvo i specifična znanja koja su potrebna za obavljanje posla za koji se natječete. Svakako je važno istaknuti da životopis treba pisati na računalu, te formalno i sadržajno treba pratiti europski standard.
Naglašeni podnaslovi
Tekst koji je napisan mora biti pregledan. Predlažemo stvoriti određenu tipografsku raspodjelu, poput podnaslova i korištenja natuknica. Odlomke koje želite izdvojiti "boldajte" (podebljajte) tako da se istaknu.
Također, istaknite institucije u kojima ste se školovali, radna mjesta ili imena tvrtki za koje ste radili, te vještine i znanja kako bi poslodavac već na početku uočio vaše pozitivne strane. Budite iskreni te nipošto nemojte navoditi neistine ili djelomično točne informacije.
Istaknuta postignuća
Poslove navodite kronološki od zadnjeg prema ranijima, a istaknite ona radna iskustva za koja mislite da bi bila korisna u novom poslu. Loš prikaz prijašnjih projekata i radnog iskustva neće impresionirati potencijalnog poslodavca. Vaše radno iskustvo, uključujući i eventualna priznanja, pokazat će poslodavcu samu bit vaših sposobnosti i talenta, odnosno vještine i stil koji vaše projekte čini jedinstvenima. Zbog toga oni moraju biti istaknuti i pregledno napisani. (A.T.)
Izvor:
Monster