Tko bi ikad pomislio da će se na ovakvim idejama pojedinci obogatiti?
Na globalnom tržištu ne postoje glupe ideje. Svaka ideja koja vodi do projekta ima svojeg kupca. Nadam se da ćete čitajući slijedeće redove pustiti svojoj mašti na volju te pronaći pravi način kako do milijuna, piše Dejan Cvjetković.
Prodati 1.000.000 pixela za cijenu od jednog dolara svaki. To je definitivno najgluplja ideja do koje je netko došao kako bi se obogatio, no 24-godišnji Alex nije tako mislio. Sada je milijunaš.
2) PickyDomains
Unajmiti nekoga da smisli najbolje moguće ime domene? Kako to funkcionira? Nakon što ste kao klijent deponirali 50 dolara na rok od 30 dana redovito u tom periodu dobivate listu raspoloživih izmišljenih domena. U slučaju da naletite na neku koja vam odgovara prijavite odabranu domenu. Od vaših 50 USD polovicu dobiva autor, polovicu servis. U slučaju da ne pronađete odgovarajuću domenu u roku od 30 dana novac vam se vraća.
3) Doggles
Kreirati naočale za pse i prodavati ih putem weba globalno? Glupo? Da, naravno, izuzetno glupo. Prošle godine firma je prijavila oko 2,3 milijuna USD zarade. Još uvijek glupo?
4) LaserMonks
Podružnica Cisterijanske (sic) crkve, Gospe od proljeća, gdje se u brdima Monroe County, 130 km daleko od Madisona nalazi osam redovnika. Da, pravi redovnici pune vaše cartridge, ribone, laserske tonere. U 2005. godini zarada je iznosila 2,6 milijuna USD.
5) AntennaBalls
Prodajmo loptice za auto antenu putem weba. Ma daj, totalna glupost. Od toga se definitivno ne možeš obogatiti. No, Jason Wall je to započeo. I uspio. Danas je milijunaš.
6) FitDeck
Kreirajte karte na kojima se nalaze primjeri sa vježbama i prodajte ih on-line za 19 USD. Zvuči grozno. No, bivši marinac i instruktor fitnesa Phil Black je prošle godine prijavio 4,7 milijuna USD zarade.
Da li bi željeli ići na spoj sa HIV pozitivnom osobom? Paul Graves i Brandon Koechlin su pretpostavili da netko i želi, pa su kreirali site za spojeve za HIV pozitivne osobe. Zarada je u 2006. iznosila 110.000 USD, 2007. trostruko više, za 2009. prijavili su oko pola milijuna USD zarade. Ukupno imaju više od 50.000 članova.
34 godine stara Christie je bila prilično umorna od nošenja pelena za svoje trojke. Zaželjela se rješenja koje bi bilo moderno, lijepo, kompaktno te je 2004. godine sjela za stol sa svojim suprugom Marcusom koji joj je pomogao dizajnirati vrećicu koja je bila dovoljno velika da u nju stane više komada pelena za putovanja. Sa prijavljenom zaradom od „samo“ 180.000 dolara u 2005. godini danas proizvode vrećice u 22 razna stila, dostupnih putem weba ili u 120 butika širom svijeta.
9) SantaMail
Dobro, ovo stvarno zvuči kao izvrsna ideja. Prijavite poštansku adresu na Sjevernom polu, pretvarajte se da ste Djed Mraz i naplatite 10 dolara za svako pismo koje pošaljete djeci. Byron Reese je poslao preko 200.000 pisama otkad je započeo business početkom 2001. godine, što ga je učinilo nekoliko milijuna dolara bogatijim.
Lažne kosti za želju. Kome u svijetu trebaju lažne plastične kokošje kosti za sreću? Očito mnogim ljudima. Sa proizvodnjom od 30.000 komada dnevno Ken Ahroni, osnivač kompanije, prijavio je dobit od 1,1 milijun dolara u 2006. godini.
Izvor: MojaRijeka
Fotografija: flickr.com