Aktualno
-
Ulazimo u EU: Gdje nas čeka posao?
Gdje ćemo moći raditi ulaskom u Europsku uniju, a koje će nam zemlje, barem privremeno, 'zatvoriti vrata'?
-
Neprivlačna destinacija: U Irskoj živi tek 846 hrvatskih državljana
Irska je vlada objavila dokument kojim potvrđuje da će nakon hrvatskog ulaska u Europsku uniju 1. srpnja potpuno otvoriti svoje tržište rada hrvatskim radnicima.
-
Neobični poslovi s odličnim plaćama
Poznato je da primjerice odvjetnici, direktori i liječnici dobro zarađuju no, postoje zanimanja koja nisu tako uobičajena, a donose dobru zaradu.
-
Najčudniji poslovi u povijesti
Tehnološki napredak je uništio mnoge prosperitetne karijere, kao što je Hvatač štakora iz viktorijanske Engleske, ili Organizator orgija iz drevnog Rima.
-
Čuvate stare mobitele? Prodajte ih!
Hrvatska pošta otkupljuje stare mobitele, evo po kojim cijenama.
-
Vlada odlučila povećati broj zaposlenih s većom plaćom
Vlada je prihvatila zaključak kojim otvara put potpisivanju Sporazuma o promjeni visine plaća zaposlenih u državnim i javnim službama.
-
Da se pita građane, ulazak u EU se ne bi slavio
Hrvatska Vlada još nije otkrila detalje programa proslave ulaska Hrvatske u Europsku uniju, no da se pita hrvatske građane, svečanosti, vrlo vjerojatno, ne bi ni bilo, piše Novi list.
-
"Poduzetnici nisu spremni za bitku s globalnim kompanijama"
Za internacionalizaciju poslovanja hrvatske kompanije morat će se okrenuti i kreativnom poslovanju, diferencijaciji proizvoda te osmisliti strategije i planove konkurentske prednosti što ih većina još nema, upozorio je Novotny.
-
FINA naplaćuje uslugu koja je dosad bila besplatna
Financijska agencija (FINA) je unatoč inzistiranju ministra Slavka Linića da se broj parafiskalnih nameta smanji, uvela još jedan. Tako će se odsad naplaćivati usluga koja je dosad bila besplatna, a koju poduzetnici obavezno moraju 'koristiti'.
-
Novi zakon uređuje male poslove: čišćenje, instrukcije
Do kraja lipnja traje savjetovanje o Nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka prijedloga Zakona o povremenim i privremenim poslovima, objavljenog na stranicama Ministarstva rada i mirovinskog sustava, kojim bi se pokušalo stati na kraj visokoj nezaposlenosti.
-
Novosti u zakonu: Ugovor o radu na određeno i 30 godina
Zakon o radu u saborskoj je proceduri, ali će se i dalje mijenjati. Ukidanje ograničenja na rad na određeno vrijeme na prvom ugovoru ima podršku Vlade, sindikata i poslodavaca.
-
U eurozoni bez posla 19,4 milijuna ljudi
Recesija je rezultirala najvišom stopom nezaposlenosti u povijesti eurozone, dosegnuvši 12,2% u travnju, što znači da je u 17-članom bloku bez posla 19,4 milijuna ljudi.
-
U 14.55 ne radimo - ništa!
U 14.55 faza je najmanje produktivnog dijela dana većine uposlenika: tada provjeravamo statuse na Facebooku i očajnički trebamo kavu ili čokoladu da se pokrenemo s mjesta.
-
Nema čarobnog štapića, možemo raditi da nam bude bolje
Obrisi sporazuma bili su slični i jučer, ali očito je da je trebalo prespavati noć da se vidi da jednostavno drukčijeg izlaza nema.
-
Neutemeljeno skoro 12% bolovanja
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) započeo je dvije velike akcije izvanrednih kontrola bolovanja, koje traju i ove godine, piše Poslovni dnevnik.
-
Štrajka ipak neće biti!
Vlada i sindikati dogovorili se u posljednji trenutak.
-
Čak 62% ispitanika ne podržava štrajk državnih i javnih službenika
Sindikati državnih i javnih službi najavili su za 5. lipnja štrajk koji bi, prema posljednjim informacijama, mogao potrajati čak tri dana. Što o tome misle građani i podržavaju li štrajk, istražio je portal MojPosao u anketi provedenoj na više od 500 ispitanika.
-
Hrvatskoj nakon 1.srpnja na raspolaganju 70 milijuna eura iz Europskog socijalnog fonda
Riječ je o glavnom instrumentu za provedbu strateške politike EU-a u području zapošljavanja.
-
Propao treći pokušaj mirenja Vlade i sindikata
Sindikati su održali konferenciju za novinare nakon što je propalo mirenje sindikata državnih i javnih službi s Vladom. Ministar Mirando Mrsić kazao je da je Vlada spremna potpisati sporazum prema kojem će se, nakon što BDP bude rastao, dogovoriti dinamika i način vraćanja tri posto na plaće.
-
U državnim tvrtkama plaće veće 73% nego u privatnim
U pet godina recesije jedino su zaposleni u poduzećima kojima je vlasnik država zadržali svoj životni standard, pokazuje analiza plaća u državi koju je za Jutarnji list napravila tvrtka Bisnode.