Pojam i praksa društveno odgovornog poslovanja određuje cjelokupni raspon djelovanja nekog poduzeća
Zakon o suzbijanju diskriminacije na snagu je stupio prvog dana 2009. godine, a kako bi pružili potporu provedbi tog Zakona, Ured za ljudska prava Vlade Republike Hrvatske, Ured pučkog pravobranitelja te nevladina udruga Centar za mirovne studije, uz financijsku podršku Europske komisije provode projekt "Potpora provedbi Zakona o suzbijanju diskriminacije".
U sklopu projekta se, između ostalog, provodi i niz edukacijskih treninga za različite interesne skupine koje su u doticaju sa Zakonom o suzbijanju diskriminacije. Tako je već održan niz treninga za odvjetnike/ice, suce/tkinje, NVO-e i medije te za Policijsku akademiju i Središnji državni ured za upravu.
Pojam i praksa društveno odgovornog poslovanja predstavlja široko usvojenu poslovnu praksu u razvijenim zemljama svijeta, a određuje cjelokupni raspon djelovanja nekog poduzeća. Od toga što poduzeće proizvodi, kako kupuje i prodaje, kako utječe na okoliš, pa do toga kako zapošljava, osposobljava, i utječe na razvoj vlastitih ljudi te kako ulaže u zajednicu i poštuje ljudska i radna prava.
Idući dvodnevni trening na temu diskriminacije, namijenjen predstavnicima poslovnog sektora, održat će se 9. i 10. listopada 2009. u Opatiji. Cilj treninga je upoznati sudionike s diskriminacijom u području radnih odnosa koje predstavlja kršenje ljudskih prava, promovirati raznolikost i potaknuti razvoj i implementaciju politika koje doprinose jednakosti svih zaposlenika i jačaju pravo na različitost.
Polaznici će saznati što je diskriminacija, po kojoj je osnovi zabranjeno diskriminiranje, koja su iskustva u suzbijanju diskriminacije u poslovnom sektoru zemalja članica EU, te kako upravljati tvrtkama na nediskriminirajući način.
Trening je besplatan, a sudionici su oslobođeni svih troškova smještaja. Više informacija saznajte na www.cms.hr